Stacja pomiarowa

 

Stacja pomiarowa do basenu marki OSPA to kompleksowy system, który umożliwia nie tylko sterowanie, ale i kontrolowanie wszelkich parametrów pracy basenu. Urządzenie to może pracować w pełni samodzielnie lub współpracować ze sprzętem OSPA BlueControl czy CompactControl. W każdym przypadku podnosi jakość wody w basenie oraz znacząco ułatwia kontrolę jej parametrów. Zakup i montaż stacji pomiarowej sprawia, że korzystanie z przydomowej pływalni staje się jeszcze przyjemniejsze.

Wygodna i precyzyjna stacja pomiarowa do basenu przydomowego

 

Stacja pomiarowa do basenu dostępna w ofercie marki OSPA jest urządzeniem łatwym w obsłudze. Jest to możliwe dzięki intuicyjnemu kolorowemu ekranowi dotykowemu. Dzięki niemu z ustawieniem odpowiednich parametrów powinien poradzić sobie także początkujący użytkownik. Cała stacja jest już zmontowana i gotowa do podłączenia, dlatego można rozpocząć korzystanie z jej funkcjonalności od razu po zakupie.

Model ten zapewnia precyzyjną kontrolę nad pracą poszczególnych urządzeń peryferyjnych i samego basenu, co pomaga zaoszczędzić wodę i energię elektryczną. Urządzenie to umożliwia sterowanie pompą i filtrem, a także pełni funkcję stacji mierzącej i sterującej parametrami wody. Wyposażone jest w trzy elektrody, których głównym zadaniem jest mierzenie poziomu chloru w basenie. Jest to innowacyjny system, który sprawdzi się nie tylko na nowych basenach, ale można zastosować go również w pływalniach poddawanych modernizacji.

Urządzenie to rejestruje wszelkie zdarzenia, co umożliwia powrót do nich w dowolnej chwili, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nieustanne monitorowanie temperatury wody, jej czystości oraz poziomu pH sprawia, że jest ona zawsze idealnie czysta.

Skontaktuj się z nami

Email: jpbiuro@ospa.com.pl | Telefon: 126-263-232 | Fax: 126-263-232

Kontrola parametrów wody w basenie – dlaczego warto to robić?

 

Kontrolowanie parametrów wody, które umożliwia stacja pomiarowa do basenu, ma ogromne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa korzystania z niego. Wysoka jakość wody w basenie sprawia, że jest ona przyjazna dla skóry i dla oczu. Nie powoduje podrażnień i nie wysusza.

Samodzielne kontrolowanie poszczególnych parametrów wody w basenie jest niezwykle trudne i pracochłonne. Zajmuje to sporo czasu i niestety łatwo można przeoczyć ważny wskaźnik. Montaż systemu umożliwiającego automatyczne kontrolowanie parametrów, takich jak:

  • temperatura i jakość wody,
  • odczyn pH,
  • poziom dezynfekcji.

Korzystanie z tego urządzenia sprawia, że obsługa basenu staje się niezwykle wygodna. Pracuje ono w pełni automatycznie i na bieżąco monitoruje jakość wody. Daje to pewność, że jest ona przez cały czas doskonałej jakości i można bezpiecznie z niej korzystać.

Nieustanna kontrola parametrów wody w przydomowym basenie wpływa na jej czystość. Odpowiedni poziom pH sprawia, że proces dezynfekcji przebiega w odpowiedni sposób i jest w stanie usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku basenów zewnętrznych, które są najbardziej narażone na zabrudzenia ze względu na to, że są wystawione na działanie warunków atmosferycznych.

Charakterystyka

  • Łatwy w obsłudze kolorowy ekran dotykowy
  • Rejestracja historii zdarzeń
  • Wbudowany generator impulsów do pomp dozujących

Zalety

  • Ciągłe monitorowanie temperatury wody, poziomu dezynfekcji i odczynu pH wody
  • Idealne do modernizacji istniejących basenów
  • Stacja kompletna zmontowana na płycie z celą przepływową i czujnikami