Stacja dozująca do basenu

 

Utrzymanie odpowiedniego pH wody w basenie wpływa na jej jakość oraz bezpieczeństwo korzystania z naszego zbiornika wodnego. Parametr ten ma wpływ również na to, czy proces dezynfekcji przebiegnie w odpowiedni sposób i będzie skuteczny. Ręczne dozowanie środków chemicznych służących do czyszczenia i dezynfekcji basenów, a także korektorów pH jest bardzo uciążliwe. Zadanie to zdecydowanie ułatwia kompaktowa stacja dozująca do basenu, która idealnie sprawdzi się zarówno do pływalni wewnętrznych, jak i tych zewnętrznych.

Nowoczesna stacja dozująca do chemii basenowej

 

Stacja dozująca do basenu marki OSPA to urządzenie nowoczesne i praktyczne w użyciu. Wyposażona jest w duży zbiornik o pojemności 120 l, który pomieści sporą ilość środków przeznaczonych do utrzymania odpowiedniego pH wody. Dzięki odpowiednim rozmiarom nie ma konieczności częstego uzupełniania go. Jest to więc bardzo wygodne dla użytkowników.

Najważniejsze cechy tego urządzenia:

  • elektronicznie sterowane mieszadło,
  • pompy membranowe lub perystaltyczne pracujące z wydajnością mieszczącą się w przedziale 1,4 – 7,1 l/h,
  • przeznaczone są do każdego typu przydomowych basenów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych jak też basenów publicznych

Model ten umożliwia kontrolowanie poziomu preparatów przeznaczonych do utrzymania odpowiedniego pH wody. Jest to możliwe dzięki czujnikowi rezerwy oraz wskaźnikowi braku środka, które informują użytkownika o konieczności jego uzupełnienia. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami

Email: jpbiuro@ospa.com.pl | Telefon: 126-263-232 | Fax: 126-263-232

Odpowiedni poziom pH wody w basenie – co trzeba o nim wiedzieć?

 

Oprócz przeprowadzania regularnej dezynfekcji i filtrowania wody w basenie ogromne znaczenie ma również kontrola i utrzymanie jej właściwego pH. Tylko wtedy, gdy będzie ona krystalicznie czysta i przejrzysta, zapewni przyjemną, a co najważniejsze bezpieczną kąpiel. Jeśli pH wody jest zbyt wysokie, co oznacza, że ma ona odczyn zasadowy, może wówczas dojść do podrażnienia oczu i skóry. W takim przypadku przeprowadzana dezynfekcja daje zdecydowanie słabszy efekt, wobec czego w wodzie mogą nadal znajdować się bakterie i inne zanieczyszczenia. Z kolei za niskie pH sprawia, że ma ona odczyn kwaśny. Taka woda nie tylko podrażnia oczy czy błony śluzowe, ale może również doprowadzać do uszkodzenia niektórych elementów metalowych basenu.

Kontrolowanie poziomu pH wody ma więc ogromne znaczenie nie tylko pod kątem zdrowia użytkowników, ale i żywotności naszego kąpieliska. Powinno oscylować w granicach 7 pH, gdyż jest to odczyn neutralny. Kąpiel w takiej wodzie jest przyjemna i bezpieczna. Utrzymanie prawidłowego poziomu pH sprawia również, że wszystkie stosowane do dezynfekcji i czyszczenia środki chemiczne działają w pełni poprawnie. Pomaga w tym profesjonalna stacja dozująca do basenu, która w automatyczny sposób dozuje odpowiednią ilość korektorów pH. Dzięki temu woda pozostanie zawsze świeża i czysta. Utrzymanie odpowiedniego pH wody sprawi, że pływanie w basenie będzie o wiele bardziej komfortowe, a żywotność basenu znacznie się wydłuży.

Charakterystyka

  • Zbiornik 120 L z PE-HD
  • Elektronicznie sterowane mieszadło
  • Pompy membranowe lub perystaltyczne o wydajności 1,4 – 7,1 l/h
  • Wymiary 400 x 600 x 1100

Zalety

  • Kompletna stacja dozowania korektora pH ze zbiornikiem pompą i mieszadłem
  • Monitorowanie poziomu chemikaliów z czujnikiem rezerwy i braku środka
  • Precyzyjna regulacja odmierzonej ilości