Filtracja wody basenowej

 

Filtrowanie wody w basenie jest niezwykle ważne, gdyż pomaga w utrzymaniu jej w należytej czystości. Jeśli nie jest ona regularnie filtrowana i czyszczona, staje się mętna, a jej przejrzystość spada. Sprzyja to rozwojowi drobnoustrojów .Znacząco obniża to komfort i bezpieczeństwo osób korzystających z basenu. Nowoczesne filtry oferowane przez firmę OSPA to urządzenia, które cechują się niezawodnością i wydajnością. Dzięki nim woda w basenie pozostaje przez długi czas idealnie czysta i świeża, a co najważniejsze, również bezpieczna dla skóry.

Nowoczesne systemy filtrujące wodę basenową

 

Urządzenia filtrujące marki OSPA to systemy wielowarstwowe bazujące na węglu aktywnym. Zastosowana w nich ta dodatkowa warstwa, sprawia, że woda w basenach prywatnych i publicznych jest przejrzysta, co wpływa pozytywnie na komfort osób z nich korzystających. Węgiel nie tylko pomaga w utrzymaniu wody w odpowiedniej czystości, ale i eliminuje zapach typowy dla basenów. Maksymalną wygodę korzystania z systemów filtrujących OSPA zapewnia również automatyczny zawór sterujący płukaniem złoża oraz cicha praca.

Innowacyjne filtry dla wymagających

 

Filtracja wody basenowej przy pomocy systemów marki OSPA jest bardzo prosta. Pracują one automatycznie, a wydajne filtry zapewniają idealnie przejrzystą i czystą wodę. W ten sposób można usunąć z wody basenowej wszelkie możliwe zanieczyszczenia, a następnie przeprowadzić skuteczną dezynfekcję. Filtry dostępne w ofercie firmy OSPA wyróżniają się doskonałą jakością oraz wydajnością. Usuwają one maksymalną ilość zanieczyszczeń organicznych, dzięki czemu nie ma konieczności przeprowadzania silnej chemicznej dezynfekcji. Systemy te zostały zaprojektowane w innowacyjny sposób, dzięki czemu są w stanie zapewnić doskonałą jakość wody w basenie przez cały czas .

Skontaktuj się z nami

Email: jpbiuro@ospa.com.pl | Telefon: 126-263-232 | Fax: 126-263-232

Zadbaj o wodę w basenie z filtrami OSPA

 

Najważniejsze zalety nowoczesnych systemów filtrujących marki OSPA to przede wszystkim:

 • dodatkowa warstwa węgla aktywnego, która zapewnia idealną jakość i przejrzystość wody w basenie,
 • usuwanie wszelkich organicznych zanieczyszczeń i neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów,
 • dokładne oczyszczanie wody, dzięki czemu staje się ona klarowna, idealnie przejrzysta i czysta,
 • brak konieczności stosowania silnych środków dezynfekujących.

Węgiel aktywny stosowany w tych innowacyjnych systemach filtrujących wiąże chemicznie niepożądane substancje, a następnie przekształca je katalitycznie i pochłania. Dzięki temu zanieczyszczenia są skutecznie usuwane z wody. Neutralizowane są również pochodne chloru, które odpowiedzialne są za charakterystyczny nieprzyjemny zapach wody w basenie.

System filtrujący Ospa sprawia, że woda w basenie jest naturalna i przyjazna dla naszej skóry. Urządzenia wykonane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna i brąz. Są one w pełni odporne na niekorzystne działanie wilgoci, a także korozję. Jednocześnie wyróżniają się także niskim zużyciem energii, gdyż filtry marki OSPA to systemy energooszczędne, które nie generują wysokich kosztów. Wszystko to sprawia, że są idealnym rozwiązaniem do przydomowych basenów każdej wielkości jak i basenów publicznych.

Charakterystyka

 • Pełny zakres produkcji filtrów o wydajnościach : od 5 m3/h do 60 m3/h (przy 30 m/h szybkości filtracji)
 • Dysze dolne : 65 dysze / m2
 • Filtr odporny na korozję, wykonany z poliestru wzmocniony włóknem szklanym ręcznie laminowany, wysoce odporne na chemikalia
 • Zawór sztangowy do automatycznego płukania filtra
 • Sterowanie poprzez Ospa BlueControl® lub Ospa CompactControl

Zalety

 • Jasna, krystalicznie czysta i przyjazna dla skóry woda do kąpieli
 • Zaawansowana hydraulika wewnętrzna zapewnia najwyższej jakości filtrację
 • Optymalna wielowarstwowa filtracja na złożach: hydroantracyt, piasek kwarcowy, żwir kwarcowy różnej granulacji
 • Szczególnie wydajna filtracja dzięki pompie z regulacją prędkości obrotowej ( opcja )