Ogrzewanie basenu

 

Na komfort korzystania z przydomowego basenu wpływa nie tylko czystość wody, ale i jej odpowiednia temperatura. Podgrzewacze sprawdzają się zarówno w przypadku basenów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dzięki nim można cieszyć się przyjemną kąpielą nawet wtedy, gdy temperatura zewnętrzna jest niska. Profesjonalne ogrzewanie basenu zapewniają wydajne i niezawodne urządzenia marki OSPA.

Innowacyjne systemy podgrzewania wody basenowej

 

Podgrzewanie wody w basenie przy pomocy nowoczesnych systemów OSPA jest niezwykle wygodne. Intuicyjne sterowanie pozwala ustawić optymalną temperaturę lub zaprogramować odpowiedni czas podgrzewania wody. Dzięki temu zawsze ma ona idealną temperaturę. Zapomnij o zimnej wodzie i ciesz się przyjemną kąpielą. Wzrost temperatury następuje stopniowo, dzięki czemu nie dochodzi do tworzenia i gromadzenia się kamienia osadowego.

Urządzenia marki OSPA umożliwiające ogrzewanie basenu są nie tylko wydajne, ale i bezpieczne dla użytkowników. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w nich:

 • 3-biegunowego ogranicznika, który chroni przed przegrzaniem,
 • systemu umożliwiającego wydajną pracę nawet podczas zasilania awaryjnego,
 • wytrzymałej i odpornej na korozję konstrukcji.

System podgrzewający wodę w basenie zapewnia więc bezpieczną kąpiel również, gdy dojdzie do przerw w zasilaniu. Urządzenie to będzie pracowało poprawnie, bez ryzyka wystąpienia niekontrolowanego podgrzewania wody. Sprzęt do podgrzewania wody w basenie marki OSPA jest odporny na uszkodzenia i niekorzystny wpływ wilgoci, dzięki temu, że poszczególne jego elementy wykonane są z wytrzymałych materiałów.

System zapewniający ogrzewanie basenu może również pracować w zbiornikach ze słoną wodą. W takim przypadku stosuje się w nich tytanowe elementy, które są odporne na niekorzystne działanie wody o dużym zasoleniu. Są to urządzenia efektywne oraz energooszczędne. Ich wysoka przepustowość sprawia, że w krótkim czasie można za ich pomocą osiągnąć odpowiednią temperaturę wody.

Skontaktuj się z nami

Email: jpbiuro@ospa.com.pl | Telefon: 126-263-232 | Fax: 126-263-232

Ogrzewanie basenu – korzyści takiego rozwiązania

 

Ogrzewanie wody w basenie niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia uzyskanie optymalnej temperatury, dzięki czemu można korzystać z niego o każdej porze roku. Ciepła woda jest także bardzo ważna w przypadku dzieci, które najbardziej narażone są na przeziębienie.

Odpowiednia temperatura wody w basenie jest niezbędna dla osób, które pływają zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Powinna ona oscylować w okolicach 26 i 28 stopni Celsjusza, w zależności od stopnia zaawansowania umiejętności danej osoby. Zaleca się także, aby woda była nieco chłodniejsza rano, gdyż taki trening ma za zadanie poprawić kondycję i ogólną wydolność całego organizmu. Systemy podgrzewania wody zdecydowanie ułatwiają uzyskanie optymalnej temperatury w krótkim czasie.

Kąpiele w ciepłej wodzie 30 do 36 stopni Celsjusza pomagają skutecznie zrelaksować się i odprężyć. Wpływają pozytywnie na ogólne samopoczucie, a także poprawiają krążenie i mogą pomóc złagodzić różnego rodzaju dolegliwości. Bez niezawodnych urządzeń do podgrzewania wody marki OSPA osiągnięcie optymalnej temperatury byłoby niemożliwe.

Charakterystyka

 • Przepustowość wody grzewczej od 1000 l/h
 • Możliwe wykonanie tytanowe dla wody słonej
 • Moc grzewcza od 41,8 do 120 kW i więcej
 • Elektrozawór lub pompa do obiegu ogrzewania
 • Stabilna i odporna na korozję konstrukcja

Zalety

 • Niezawodna i bezpieczna praca: W przypadku przerwy w zasilaniu nie występuję niekontrolowane ogrzewanie!
 • Brak tworzenia się kamienia kotłowego
 • Wysoka przepustowość wody basenowej dzięki dużym przyłączom wymiennika
 • Optymalne przenoszenie ciepła z powodu specjalnego stopu rury grzewczej